Προκριματικά Μουντιάλ 2022: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και το πρόγραμμα της Κυριακής

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

- ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ -

Δυνατές αναμετρήσεις περιελάμβανε το πρόγραμμα για τη 2η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Μουντιάλ 2022.

Η Τουρκία έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην τυπικά γηπεδούχο Νορβηγία, την οποία νίκησε με 3-0 στο «Ροσαλέδα» της Μάλαγα, δίνοντας συνέχεια στην εντυπωσιακή επιτυχία της πρεμιέρας επί της Ολλανδίας με 4-2.

Η Κροατία δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στην Κύπρο, την οποία νίκησε με 1-0 στο πλαίσιο του 8ου ομίλου κι επίσης έφτασε στο πρώτο «τρίποντο», μετά την ήττα από τη Σλοβενία.

Νωρίτερα, η Ρωσία διπλασίασε τις νίκες της σε ισάριθμους αγώνες στον ίδιο όμιλο, καθώς μετά τη νίκη στην πρεμιέρα στη Μάλτα (3-1), επιβλήθηκε σήμερα και της Σλοβενίας, με 2-1, στο Σότσι.

Από την άλλη στα ματς του 1ου ομίλου το Λουξεμβούργο πήρε πολύτιμη εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Ιρλανδία με 1-0, ενώ Σερβία και Πορτογαλία μοιράστηκαν από έναν βαθμό μετά το τελικό 2-2.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (28/3)

1ος Όμιλος

Ιρλανδία-Λουξεμβούργο 0-1
Σερβία-Πορτογαλία 2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Σερβία 4
  2. Πορτογαλία 4
  3. Λουξεμβούργο 3
  4. Αζερμπαϊτζάν 0
  5. Ιρλανδία 0

5ος Όμιλος

Λευκορωσία-Εσθονία 4-2
Τσεχία-Βέλγιο 1-1
Ρεπό: Ουαλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Τσεχία 4
  2. Βέλγιο 4
  3. Λευκορωσία 3
  4. Ουαλία 0
  5. Εσθονία 0

7ος Όμιλος

Μαυροβούνιο-Γιβραλτάρ 4-1
Ολλανδία-Λετονία 2-0
Νορβηγία-Τουρκία 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Τουρκία 6
  2. Μαυροβούνιο 6
  3. Ολλανδία 3
  4. Νορβηγία 3
  5. Λετονία 0
  6. Γιβραλτάρ 0

8ος Όμιλος

Ρωσία-Σλοβενία 2-1
Κροατία-Κύπρος 1-0
Σλοβακία-Μάλτα 2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ρωσία 6
  2. Σλοβενία 3
  3. Κροατία 3
  4. Σλοβακία 2
  5. Κύπρος 1
  6. Μάλτα 0

Οι αναμετρήσεις της Κυριακής (28/03)

2ος Όμιλος

Γεωργία-Ισπανία 19:00
Κόσοβο-Σουηδία 21:45
Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Σουηδία 3
  2. ΕΛΛΑΔΑ 1
  3. Ισπανία 1
  4. Γεωργία 0
  5. Κόσοβο 0

3ος Όμιλος

Βουλγαρία-Ιταλία 21:45
Ελβετία-Λιθουανία 21:45
Ρεπό: Β. Ιρλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ελβετία 3
  2. Ιταλία 3
  3. Β. Ιρλανδία 0
  4. Βουλγαρία 0
  5. Λιθουανία 0

4ος Όμιλος

Καζακστάν-Γαλλία 16:00
Ουκρανία-Φινλανδία 21:45
Ρεπό: Βοσνία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Βοσνία 1
  2. Φινλανδία 1
  3. Ουκρανία 1
  4. Γαλλία 1
  5. Καζακστάν 0

6ος Όμιλος

Δανία-Μολδαβία 19:00
Αυστρία-Ν. Φερόε 21:45
Ισραήλ-Σκωτία 21:45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Δανία 3
  2. Αυστρία 1
  3. Σκωτία 1
  4. Ν. Φερόε 1
  5. Μολδαβία 1
  6. Ισραήλ 0

9ος Όμιλος

Αλβανία-Αγγλία 19:00
Πολωνία-Ανδόρα 21:45
Σαν Μαρίνο-Ουγγαρία 21:45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αγγλία 3
  2. Αλβανία 3
  3. Πολωνία 1
  4. Ουγγαρία 1
  5. Ανδόρα 0
  6. Σαν Μαρίνο 0

10ος Όμιλος

Αρμενία-Ισλανδία 19:00
Β. Μακεδονία-Λιχτενστάιν 21:45
Ρουμανία-Γερμανία 21:45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Γερμανία 3
  2. Ρουμανία 3
  3. Αρμενία 3
  4. Β. Μακεδονία 0
  5. Λιχτενστάιν 0
  6. Ισλανδία 0

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΧΟΛΙΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΑΡΘΡΑ