Σε πένθιμη ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε απόψε στη Διάβα η περιφορά του Επιταφίου.
Όπως συνηθίζεται, ο επιτάφιος περιφέρθηκε τρεις φορές γύρω από τον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου, προεξάρχοντος του εφημέριου Διάβας Πρωτοπρ. π. Φώτιου Βούρλα κι ενώ κατά τη διάρκεια της περιφοράς χτυπούσε πένθιμα η καμπάνα.
Στη συνέχεια ο επιτάφιος κρατήθηκε στην είσοδο του ναού από τους τέσσερις νεαρούς που τον περιέφεραν και οι πιστοί πέρασαν από κάτω εισερχόμενοι στον ναό, παίρνοντας την ευλογία του.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube