Στην προσαγωγή ενός νεαρού Τρικαλινού κληρικού προχώρησε η Ασφάλεια Τρικάλων μιας και φέρεται να διενεργούσε διαδικτυακούς εράνους τους τελευταίους μήνες για πρόσωπα που δήθεν είχαν ανάγκη.
Το τμήμα Ασφαλείας Τρικάλων, διενεργεί προανάκριση για παράβαση του Ν. 5101/31 “Περί ενέργειας εράνων και λαχειοφόρων ή Φιλανθρωπικών αγορών” καθώς και άρ. 386 Π.Κ. “Απάτη” και μελετά με προσοχή τα δεδομένα και τις καταγγελίες προκειμένου να διαπιστωθεί αν όντως εμπλέκεται ο κληρικός σε έκνομες πράξεις.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube