Στην ορεινή περιοχή των Χασίων μετέβη την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σταγών και Μετεώρων κ. Θεόκλητος, προκειμένου να επιθεώρησε τα έργα αναστηλώσεως και συντηρήσεως τα οποία είναι εν εξελίξει στον ιστορικό ναό του Αγίου Δημητρίου Ψηλώματος. Η αποκατάσταση του μνημείου συντελείται από την Περιφέρεια Θεσσαλίας σε πλήρη συνεργασία με την Εφορεία Αρχαιοτήτων Τρικάλων.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube