Με μια λιτή τελετή πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη, 7 Δεκεμβρίου στο άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου, που τοποθετήθηκε στη νησίδα έναντι Δημαρχείου.
Το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου σηματοδοτεί την έναρξη της εορταστικής περιόδου και στον Δήμο μας και όπως είπε ο Δήμαρχος Μετεώρων κ. Αλέκος αύριο αναμένεται να φωταγωγηθεί και η Φάτνη στη σπηλιά των βράχων και το Σάββατο θα τοποθετηθούν δεντράκια στην πλατεία Ρήγα Φεραίου που θα τα στολίσου μαθητές όπως είχε γίνει και πριν από μερικά χρόνια.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube