Αρχίζει σήμερα Τρίτη (20/10) η αγωνιστική δράση των ομίλων του Champions League με τις αναμετρήσεις της πρεμιέρας.
Οι σημερινές (20/10) αναμετρήσεις είναι οι εξής (Cosmote TV):
19:55 Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης – Κλαμπ Μπριζ
19:55 Ντιναμό Κιέβου – Γιουβέντους
22:00 Παρί Σεν Ζερμέν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
22:00 Τσέλσι – Σεβίλλη
22:00 Λειψία – Μπασακσεχίρ
22:00 Ρεν – Κρασνοντάρ
22:00 Λάτσιο – Ντόρτμουντ
22:00 Μπαρτσελόνα – Φερεντσβάρος
Ο νταμπλούχος Ελλάδας Ολυμπιακός, ο οποίος θα αντιμετωπίσει στον 3ο όμιλο τις Μάντσεστερ Σίτι, Πόρτο και Μαρσέιγ, αρχίζει τις υποχρεώσεις του την Τετάρτη (21/10) κόντρα στη Μαρσέιγ στο «Γ. Καραϊσκάκης».
Αναλυτικά οι αυριανές (21/10) αναμετρήσεις (Cosmote TV):
19:55 Σαλτσμπουργκ – Λοκομοτίβ Μόσχας
19:55 Ρεάλ Μαδρίτης – Σαχτάρ Ντόνετσκ
22:00 Ίντερ – Γκλάντμπαχ
22:00 Μπάγερν – Ατλέτικο Μαδρίτης
22:00 Μίντιλαντ – Αταλάντα
22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Πόρτο
22:00 Άγιαξ – Λίβερπουλ
22:00 Ολυμπιακός – Μαρσέιγ
Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα των ομίλων του Champions League:
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)
Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
21/10: Σάλτσμπουργκ – Λοκομοτίβ Μόσχας, Μπάγερν – Ατλέτικο
27/10: Λοκομοτίβ Μόσχας – Μπάγερν, Ατλέτικο– Σάλτσμπουργκ.
03/11: Λοκομοτίβ Μόσχας – Ατλέτικο, Σάλτσμπουργκ – Μπάγερν
25/11: Μπάγερν – Σάλτσμπουργκ, Ατλέτικο – Λοκομοτίβ Μόσχας
01/12: Λοκομοτίβ Μόσχας – Σάλτσμπουργκ, Ατλέτικο – Μπάγερν
09/12: Μπάγερν – Λοκομοτίβ Μόσχας, Σάλτσμπουργκ – Ατλέτικο.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)
Ίντερ (Ιταλία)
Γκλάντμπαχ (Γερμανία)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
21/10: Ρεάλ Μαδρίτης – Σαχτάρ Ντόνετσκ, Ίντερ – Γκλάντμπαχ
27/10: Σαχτάρ Ντόνετσκ – Ίντερ, Γκλάντμπαχ – Ρεάλ Μαδρίτης
03/11: Σαχτάρ Ντόνετσκ – Γκλάντμπαχ, Ρεάλ Μαδρίτης – Ίντερ
25/11: Γκλάντμπαχ – Σαχτάρ Ντόνετσκ, Ίντερ – Ρεάλ Μαδρίτης
01/12: Σαχτάρ Ντόνετσκ – Ρεάλ Μαδρίτης, Γκλάντμπαχ – Ίντερ
09/12: Ίντερ – Σαχτάρ Ντόνετσκ, Ρεάλ Μαδρίτης – Γκλάντμπαχ
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Πόρτο (Πορτογαλία)
Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ελλάδα)
Μαρσέιγ (Γαλλία)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
21/10: Ολυμπιακός – Μαρσέιγ, Μάντσεστερ Σίτι – Πόρτο
27/10: Πόρτο – Ολυμπιακός, Μαρσέιγ – Μάντσεστερ Σίτι
03/11: Μάντσεστερ Σίτι – Ολυμπιακός, Πόρτο – Μαρσέιγ
25/11: Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Σίτι, Μαρσέιγ – Πόρτο
01/12: Μαρσέιγ – Ολυμπιακός, Πόρτο – Μάντσεστερ Σίτι
09/12: Ολυμπιακός – Πόρτο, Μάντσεστερ Σίτι – Μαρσέιγ
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λίβερπουλ (Αγγλία)
Άγιαξ (Ολλανδία)
Ατάλαντα (Ιταλία)
Μίντιλαντ (Δανία)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
21/10: Άγιαξ – Λίβερπουλ, Μίντιλαντ – Αταλάντα
27/10: Αταλάντα – Άγιαξ, Λίβερπουλ – Μίντιλαντ
03/11: Μίντιλαντ – Άγιαξ, Αταλάντα – Λίβερπουλ
25/11: Άγιαξ – Μίντιλαντ, Λίβερπουλ – Αταλάντα
01/12: Λίβερπουλ – Άγιαξ, Αταλάντα – Μίντιλαντ
09/12: Άγιαξ – Αταλάντα, Μίντιλαντ – Λίβερπουλ
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Σεβίλλη (Ισπανία)
Τσέλσι (Αγγλία)
Κράσνονταρ (Ρωσία)
Ρεν (Γαλλία)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
20/10: Ρεν – Κράσνονταρ, Τσέλσι – Σεβίλλη
28/10: Κράσνονταρ – Τσέλσι, Σεβίλλη – Ρεν
04/11: Τσέλσι – Ρεν, Σεβίλλη – Κράσνονταρ
24/11: Ρεν – Τσέλσι, Κράσνονταρ – Σεβίλλη
02/12: Κράσνονταρ – Ρεν, Σεβίλλη – Τσέλσι
08/12: Ρεν – Σεβίλλη, Τσέλσι – Κράσνονταρ
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ζενίτ Αγ. Πατρούπολης (Ρωσία)
Ντόρτμουντ (Γερμανία)
Λάτσιο (Ιταλία)
Κλαμπ Μπριζ (Βέλγιο)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
20/10: Ζενίτ – Κλαμπ Μπριζ, Λάτσιο – Ντόρτμουντ
28/10: Κλαμπ Μπριζ – Λάτσιο, Ντόρτμουντ – Ζενίτ
04/11: Ζενίτ – Λάτσιο, Κλαμπ Μπριζ – Ντόρτμουντ
24/11: Λάτσιο – Ζενίτ, Ντόρτμουντ – Κλαμπ Μπριζ
02/12: Ντόρτμουντ – Λάτσιο, Κλαμπ Μπριζ – Ζενίτ
08/12: Λάτσιο – Κλαμπ Μπριζ, Ζενίτ – Ντόρτμουντ
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους (Ιταλία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
20/10: Ντιναμό Κιέβου – Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα – Φερεντσβάρος
28/10: Φερεντσβάρος – Ντιναμό Κιέβου, Γιουβέντους – Μπαρτσελόνα
04/11: Μπαρτσελόνα – Ντιναμό Κιέβου, Φερεντσβάρος – Γιουβέντους
24/11: Ντιναμό Κιέβου – Μπαρτσελόνα, Γιουβέντους – Φερεντσβάρος
02/12: Γιουβέντους – Ντιναμό Κιέβου, Φερεντσβάρος – Μπαρτσελόνα
08/12: Ντιναμό Κιέβου – Φερεντσβάρος, Μπαρτσελόνα – Γιουβέντους
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία)
Λειψία (Γερμανία)
Μπασακσεχίρ (Τουρκία)
Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
20/10: Παρί Σεν Ζερμέν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Λειψία – Μπασακσεχίρ
28/10: Μπασακσεχίρ – Παρί Σεν Ζερμέν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λειψία
04/11: Μπασακσεχίρ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Λειψία – Παρί Σεν Ζερμέν
24/11: Παρί Σεν Ζερμέν – Λειψία, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπασακσεχίρ
02/12: Μπασακσεχίρ – Λειψία, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Παρί Σεν Ζερμέν
08/12: Παρί Σεν Ζερμέν – Μπασακσεχίρ, Λειψία – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
*Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο πρώτες θέσεις κάθε ομίλου, ενώ η τρίτη κάθε γκρουπ συνεχίζει στο Europa League.
Ακολουθήστε το tameteora.gr στο Google News!