Ηττήθηκαν εντός έδρας η Χρυσομηλιά και εκτός έδρας η Θεόπετρα

Ήττες γνώρισαν για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας τόσο η Χρυσομηλιά όσο και η Θεόπετρα παρά την προσπάθεια που έκαναν και παρά το ότι παρουσιάστηκαν ενισχυμένες σε σχέση με τα παιγνίδια της πρεμιέρας του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα παιγνίδια τους:

ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ-ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΣ 1-2: Η ομάδα της Δόξας προσπάθησε αρκετά, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά ηττήθηκε αφού η ομάδα του Ασπρόβαλτου είχε περισσότερη ουσία στο παιγνίδι της. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και προηγήθηκαν στο σκορ με 0-2. Στο δεύτερο μέρος η Χρυσομηλιά κατάφερε και μείωσε το σκορ με τον Φέση, αλλά δεν κατάφερε στην συνέχεια να φτάσει στην ισοφάριση.

ΜΙΚΡΟ ΚΕΦ/ΣΟ-ΘΕΟΠΕΤΡΑ 4-0: Η Θεόπετρα γνώρισε την ήττα με 4-0 στο γήπεδο του Μικρού Κεφαλοβρύσου από την τοπική ομάδα στο δεύτερο παιγνίδι της στην κατηγορία. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με 3-0. Στο δεύτερο μέρος η Θεόπετρα βελτιώθηκε, αλλά δεν κατάφερε να μπει και πάλι μέσα στο παιγνίδι. Το Μικρό Κεφαλόβρυσο πέτυχε και τέταρτο τέρμα και πήρε μία σπουδαία νίκη.