Την Κυριακή 12 Μαρτίου ο Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων διοργάνωσε τον 14ο Ημιμαραθώνιο Καλαμπάκα-Τρίκαλα «Θανάσης Σταμόπουλος» καταγράφοντας πλήθος συμμετοχών από όλη την Ελλάδα.
Το αθλητικό αυτό γεγονός τελεί υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Θεσσαλίας – Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων, της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού – Υπεραποστάσεων με συνδιοργανωτές τους Δήμους Τρικκαίων και Μετεώρων.
Η Μαρίνα Κοντοτόλη, υποψήφια βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ – Προοδευτική Συμμαχία, πρώην μαραθωνοδρόμος, που διετέλεσε και έφορος του ΔΣ του συλλόγου, έδωσε το αθλητικό “παρών” στη διοργάνωση μαζί με εκατοντάδες αθλητές και αθλήτριες.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube