Εκτός λειτουργίας τέθηκαν οι βυθιζόμενοι κάδοι απορριμμάτων στην Πλατεία Αγιάν, λόγω βλάβης.
Όπως μας ενημέρωσε ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, Δημήτριος Κόττης, διερχόμενοι και περίοικοι θα χρησιμοποιούν προσωρινά τους μπλε και πράσινους κάδους που τοποθετήθηκαν δίπλα από τους βυθιζόμενους, μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.
Θυμίζουμε ότι οι βυθιζόμενοι κάδοι είχαν τοποθετηθεί σε πέντε σημεία της Καλαμπάκας στα τέλη του Ιανουαρίου του 2022, δηλαδή πριν από 14 μήνες περίπου.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube