Έναν ακόμη πρεσβύτερο χειροτόνησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σταγών και Μετεώρων κ. Θέοκλητος. Κατά τη διάρκεια τῆς Πολυαρχιερατικής θείας Λειτουργίας, της Κυριακής της Απόκρεω, τελέστηκε ὴ εἰς πρεσβύτερον Χειροτονία τοῦ μέχρι πρότυνος Διακόνου Χρυσοστόμου Γιαννάκη, ἀδελφοῦ τῆς Ἱερᾶς Μονῆς τοῦ Μεγάλου Μετεώρου.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σταγών και Μετεώρων κ. Θεόκλητος στο σύντομο λόγο του, μεταξύ άλλων, ευχήθηκε στον νέο ιερέα να είναι γερός και δυνατός για να τελέσει τα νέα του καθήκοντα.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube