Εκδήλωση τιμής-μνήμης και διδαγμάτων για τους 5 Τρικαλινούς ΕΠΟΝίτες, 80 χρόνια μετά τον απαγχονισμό τους από τα ναζιστικά στρατεύματα κατοχής και τους ντόπιους συνεργάτες τους, διοργανώνει το παράρτημα Τρικάλων της ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 18 Απρίλη, στις 7,30 το απόγευμα, στον τόπο της θυσίας των 5 ΕΠΟΝιτών, την πλατεία Ρήγα Φεραίου, όπου δεσπόζει και το μνημείο τους.
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΤΗΣ ΠΕΑΕΑ–ΔΣΕ
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube