Διοικητικό πρόστιμο αξίας 500 € επιβλήθηκε χθες, 8 Απριλίου 2024, από ανακριτικούς υπαλλήλους της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Καρδίτσας, σε ημεδαπό, ο οποίος δεν διέθετε τα απαραίτητα προληπτικά μέτρα, κατά τη διάρκεια καύσης σε ξηρά χόρτα εντός γεωργικής έκτασης, στην περιοχή Καλύβια Πεζούλας του δήμου Λίμνης Πλαστήρα Θεσσαλίας.
(ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ)
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube