Έναν 32χρονο συνέλαβαν χθες το βράδυ στο Τρίκερι, αστυνομικοί του Α.Τ. Βορείου Πηλίου για παράβαση Νομοθεσίας περί όπλων-Άσκοποι πυροβολισμοί, πράξη που έγινε το πρωί της ίδιας μέρας.
Ο 32χρονος που ήταν πεζός, άρχισε να πυροβολά άσκοπα στον αέρα με κυνηγετική καραμπίνα, με αποτέλεσμα τα σκάγια να καταλήξουν στο κεφάλι και στους ώμους μιας 76χρονης γυναίκας, η οποία διερχόταν πεζή σε κοντινή απόσταση, ευτυχώς χωρίς να τραυματισθεί.
Προανάκριση ενεργείται από το Α.Τ Νοτίου Πηλίου.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube