Κύπελλα Ευρώπης: Οι αγώνες του τριημέρου σε Champions, Europa και Conference League

- ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ -

Πλούσιο θέαμα εγγυώνται οι αγώνες των Κυπέλλων Ευρώπης που αρχίζουν σήμερα και συνεχίζονται μέχρι και την Πέμπτη.

Στο Champions League ξεχωρίζουν ο σημερινός αγώνας του 6ου ομίλου Αταλάντα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και το αυριανό παιγνίδιτου 2ου ομίλου, Λίβερπουλ-Ατλέτικο Μαδρίτης.

Στο Europa League και το Conference League οι ελληνικές ομάδες αγωνίζονται εντός έδρας την Πέμπτη, σε καθοριστικής σημασίας αγώνες.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο Καραϊσκάκη την Άιντραχτ στη ρεβάνς της ήττας του με 3-1 στη Φρανκφούρτη.

Ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στην 1η θέση του 6ου ομίλου του Conference League, μετά την εκτός έδρας νίκη του με 1-2 κόντρα στην Κοπεγχάγη. Σε περίπτωση που την κερδίσει και στην Τούμπα (22:00), θα ξεφύγει 4 βαθμούς και θα κάνει το μεγάλο βήμα για την πρόκριση.

Οι αποψινοί αγώνες του Champions League

19:45 Βόλφσμπουργκ-Red Bull Σάλτσμπουργκ
19:45 Μάλμε-Τσέλσι
22:00 Αταλάντα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
22:00 Βιγιαρεάλ-Γιουνγκ Μπόιζ
22:00 Γιουβέντους-Ζενίτ
22:00 Δυναμό Κιέβου-Μπαρτσελόνα
22:00 Μπάγερν Μονάχου-Μπενφίκα
22:00 Σεβίλλη-Λιλ

Οι αγώνες της Τετάρτης στο Champions League

19:45 Μίλαν-Πόρτο
19:45 Ρεάλ Μαδρίτης-Σαχτάρ Ντόνετσκ
22:00 Λειψία-Παρί Σεν Ζερμέν
22:00 Λίβερπουλ-Ατλέτικο Μαδρίτης
22:00 Μάντσεστερ Σίτι-Μπριζ
22:00 Μπορούσια Ντόρτμουντ-Άγιαξ
22:00 Σερίφ Τιράσπολ-Ίντερ
22:00 Σπόρτινγκ-Μπεσίκτας

Οι αγώνες του Europa League (4/11)

19:45 Γαλατασαράι-Λοκομοτίβ Μόσχας
19:45 Γκενκ-Γουέστ Χαμ
19:45 Λέγκια Βαρσοβίας-Νάπολι
19:45 Λυών-Σπάρτα Πράγας
19:45 Μονακό-PSV Αϊντχόφεν
19:45 Μπρόντμπι-Ρέιντζερς
19:45 Ολυμπιακός-Άιντραχτ Φρανκφούρτης
19:45 Ρεάλ Σοσιεδάδ-Στούρμ Γκρατς
22:00 Αντβέρπ-Φενερμπαχτσέ
22:00 Ερυθρός Αστέρας-Μίντιλαντ
22:00 Λέστερ-Σπαρτάκ Μόσχας
22:00 Μαρσέιγ-Λάτσιο
22:00 Μπάγερ Λεβερκούζεν-Μπέτις
22:00 Μπράγκα-Λουντογκόρετς
22:00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Ραπίντ Βιέννης
22:00 Φερεντσβάρος-Σέλτικ

Οι αγώνες του Europa Conference League (4/11)

17:30 Καϊράτ Αλμάτι-Καραμπάγκ
17:30 Φλόρα-Ανόρθωση
19:45 Αλκμάαρ-Κλουζ
19:45 Γάνδη-Παρτιζάν
19:45 Ζόρια Λουχάνσκ-ΤΣΣΚΑ Σόφιας
19:45 ΛΑΣΚ Λιντζ-Αλασκέρτ
19:45 Λίνκολν-Σλόβαν Μπρατισλάβας
19:45 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ελσίνκι
19:45 Ομόνοια-Βασιλεία
19:45 Ράντερς-Γιάμπλονετς
22:00 Ουνιόν Βερολίνου-Φέγενορντ
22:00 ΠΑΟΚ-Κοπεγχάγη
22:00 Ρεν-Μούρα
22:00 Ρόμα-Μπόντο/Γκλιμτ
22:00 Σλάβια Πράγας-Μακάμπι Χάιφα
22:00 Τότεναμ-Φίτεσε.

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΧΟΛΙΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ