Νίκησε την Τζούρτζια η Θεόπετρα – Μεγάλη νίκη για τη Χρυσομηλιά

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

- ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ -

Η Θεόπετρα νίκησε με 2-1 την Τζούρτζια σήμερα το απόγευμα για την 22η αγωνιστική του β΄ ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής και βρίσκεται στο +8 από το Βαλτινό, το οποίο προσπέρασε τη Βασιλική (1-1 στο Ροπωτό) και βρίσκεται πλέον αυτό στη δεύτερη προνομιούχα θέση που οδηγεί στην Α΄ Ερασιτεχνική.

Ο αγώνας στη Θεόπετρα δεν ξεκίνησε καλά για τους γηπεδούχους, καθώς βρέθηκαν να παίζουν με 10 από το 25 μετά από αποβολή του Κωστή. Παρόλα αυτά ο Τάκος άνοιξε το σκορ λίγο αργότερα και το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Ο Παππάς διπλασίασε στο δεύτερο ημίχρονο τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ ο Γιαννακάκης της Τζούρτζιας έγραψε το τελικό 2-1.

Η Χρυσομηλιά (ΦΩΤΟ) νίκησε με 5-0 το Γενέσι με σκόρερς τους Βαλάντη Αδάμο, Λόζιο, Γρηγορίου, Κ. Λίτσιο και Γιαννούλα.