Μετά την απόδοση των Απινιδωτών από την Αντιδημαρχία Υγείας του Δήμου Πύλης, την 11η Ιουλίου 2022, μέσω των Χορηγών, στο επόμενο στάδιο θα οργανωθεί την Πέμπτη (28.07.2022) στις 5:00 το απόγευμα, στο Πολιτιστικό Κέντρο Πύλης, Εκπαίδευση Α΄ Βοηθειών – Χρήσης Εξωτερικών Απινιδωτών, τόσο στους Προέδρους των Κοινοτήτων, όπου θα τοποθετηθούν, όσο και σε κατοίκους των χωριών.
Στην συνέχεια θα γίνει η τοποθέτηση των απινιδωτών σε Γαρδίκι, Ελάτη, Μεσοχώρα, Μυρόφυλλο, Νεράιδα, Νεραϊδοχώρι, Πηγή, Πύλη, Στουρναρέικα και Φήκη.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube