Την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2024 στο 5ο Δημ. Σχ. Καλαμπάκας έγινε παρουσίαση εγκεκριμένου από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) για το σχολικό έτος 2023-2024 εκπαιδευτικού υλικού, που αφορούσε στην «Ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο» και στην «Αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού».
Το πρόγραμμα απευθυνόταν στους μαθητές/τριες των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄, οι οποίοι/ες το παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον και συζήτησαν σχετικά θέματα που τους απασχολούν.
Την παρουσίαση έκανε ο Αστυνόμος Α΄, της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Τρικάλων, κ. Καταραχιάς, τον οποίο και ευχαριστούμε πολύ για την διαδραστική προσέγγιση του θέματος.
5ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube