Την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 γιόρτασε σήμερα και η Διάβα.
Μετά από τη Δοξολογία στον ιερό ναό Αγίου Δημητρίου, ο εφημέριος π. Ηρακλής Φίλιος τέλεσε επιμνημόσυνη δέηση στο ηρώο της πλατείας και ακολούθησε κατάθεση στεφάνων από τον Πρόεδρο της Κοινότητας Φώτη Αλέκο και τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube