Το 1ο Γυμνάσιο Καλαμπάκας ευχαριστεί την Πυροσβεστική Υπηρεσία Καλαμπάκας για την άμεση ανταπόκρισή της στο αίτημα μας για τον απεγκλωβισμό δύο μικρών γατιών από μεταλλικό πλέγμα στο χώρο του Σχολείου.
Πέραν τούτου η συνδρομή είχε και παιδαγωγικά χαρακτηριστικά ώστε να μαθαίνουν οι μαθητές/τριες μας ότι η Πυροσβεστική συνδράμει ποικιλοτρόπως τον πολίτη γνωρίζοντας θεσμούς και υπηρεσίες που βοηθούν κάθε στιγμή σε ότι τους ζητηθεί.
Ευχαριστούμε
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube