Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους τής Α1΄ Ερασιτεχνικής Τρικάλων

- ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ -

VITOUMAS-FOTEINO

Οι πρωτοπόροι στους δύο ομίλους του νομού μας τής Α1΄ Ερασιτεχνικής διατήρησαν τη διαφορά τους από τους διώκτες τους, αφού συνέχισαν με νίκες.
Στον Α΄ όμιλο ο Πύργος επιβλήθηκε άνετα με 4-0 επί του Πετρόπορου, ενώ στον β΄ όμιλο ο ΑΟ Τρίκαλα κέρδισε με 3-0 το Ελευθερχώρι.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής στον Α΄όμιλο και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Πύργος – Πετρόπορος 4-0
Γριζάνο – Ράξα 3-0
Βασιλική – Ζάρκο 1-1
Σαράγια – Καρυές 2-2
Αρδάνι – Γλίνος 4-1
Κηπάκι – Ριζαριό 0-0
Κρήνη – Φανερωμένη 6-0
Νεοχώρι – Άγιοι Απόστολοι 5-2
Αμπελάκια – Λόγγος 0-1

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΥΡΓΟΣ                28-4  21
2. ΛΟΓΓΟΣ               20-4  18
3. ΓΡΙΖΑΝΟ              11-7  14
4. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ           9-5  13
5. ΑΡΔΑΝΙ              20-15  13
6. ΓΛΙΝΟΣ              16-16  12
7. ΚΗΠΑΚΙ               12-4  12
8. ΚΑΡΥΕΣ              12-10  11
9. ΝΕΟΧΩΡΙ            18-15  11
10. ΣΑΡΑΓΙΑ           22-16  10
11. ΚΡΗΝΗ              17-15  10
12. ΖΑΡΚΟ              15-14   8
13. ΡΙΖΑΡΙΟ            11-13   8
14. ΡΑΞΑ                 12-18   6
15. ΒΑΣΙΛΙΚΗ           11-24   5
16. ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ  12-20   3
17. ΠΕΤΡΟΠΟΡΟΣ      5-28    1
18. ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ      5-31   1

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Φανερωμένη – Αμπελάκια
Ριζαριό – Νεοχώρι
Γλύνος – Κρήνη
Καρυές – Κηπάκι
Ζάρκο – Αρδάνι
Ράξα – Σαράγια
Πετρόπορος – Βασιλική
Γριζάνο – Πύργος
Άγιοι Απόστολοι – Λόγγος

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

ΓΟΡΓΟΓΥΡΙ – ΓΟΜΦΟΙ 2-1
ΠΙΑΛΕΙΑ -ΔΡΟΣΕΡΟ/ΜΟΥΡΙΑ 0-1
ΜΕΓΑΡΧΗ -Α.Ο. ΠΑΝΧΑΣΙΑΚΟΣ 2-4
Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ- ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ 3-0
ΣΑΡΑΚΙΝΑ – ΦΩΤΕΙΝΟ 6-0
ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ – ΠΗΓΗ 6-2
ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ – ΒΥΤΟΥΜΑΣ 2-5
ΦΩΤΑΔΑ – ΛΥΓΑΡΙΑ 2-0
ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ ΠΥΛΗΣ – ΑΓΙΑΞ ΑΣΠΡΟΚΚΛΗΣΙΑΣ 1-1
ΡΕΠΟ:ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ                 25-0  18
2. ΒΥΤΟΥΜΑΣ                     22-8  16
3. ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ                   18-7  14
4. ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ                 15-4  13
5. ΦΩΤΑΔΑ                        16-9  13
6. ΣΑΡΑΚΙΝΑ                     15-4  13
7. ΠΙΑΛΕΙΑ                         8-5  13
8. ΓΟΡΓΟΓΥΡΙ                  13-12  13
9. ΔΡΟΣΕΡΟ/ΜΟΥΡΙΑ         13-7  13
10. ΠΑΝΧΑΣΙΑΚΟΣ           19-11  12
11. ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ              12-17  10
12. ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ            8-12   6
13. ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ              10-12   5
14. ΛΥΓΑΡΙΑ                      8-18   5
15. ΓΟΜΦΟΙ                      11-21  4
16. ΦΩΤΕΙΝΟ                    10-33  4
17. ΠΗΓΗ                            4-16  3
18. ΑΣΠΡΟΚΚΛΗΣΙΑ             6-15  3
19. ΜΕΓΑΡΧΗ                      4-29  1

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πιαλεία-Γοργογύρι
Γόμφοι-Μεγάρχη
Δροσερό/Μουριά-Α.Ο.Τρίκαλα
Πανχασιακός-Σαρακίνα
Ελευθεροχώρι-Χρυσομηλιά
Φωτεινό-Πρόδρομος
Πηγή-Δενδροχώρι
Βυτουμάς-Φωτάδα
Λυγαριά-Ασπροκκλησιά
Ρεπό:Πορταϊκός

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΧΟΛΙΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΑΡΘΡΑ

spot_img