Αήττητη ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο στον 1ο όμιλο του πρωταθλήματος βόλεϊ Κορασίδων Α2 Θεσσαλίας η ομάδα του Φιλαθλητικού Καλαμπάκας, έχοντας πέντε νίκες σε πέντε αγώνες.
Το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα της πόλης μας υποδέχθηκε την ομάδα του Μουζακίου, την οποία νίκησε με 3-0 σετ.
Τα σετ ήταν: 25-17, 25-20, 25-18.
Για τον Φιλαθλητικό αγωνίστηκαν οι: Χαρίση Εύα, Μιακούλη Αγάπη, Τασίκα Χρύσα, Παπανικολάου Αντριάννα, Κρίτσα Δήμητρα, Αγκαλίου Σοφία, Μπασαρά Βικτωρία, Τασίκα Πηνελόπη, Παπατζιμοπούλου Ιωάννα, Κουτή Ελένη.
![](/wp-content/uploads/2023/03/googlenews.png)
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Instagram
Ακολούθησε μας στο Twitter
Ακολούθησε μας στο YouTube