Καστράκι – Βαλτινό 2-1: Φιλική νίκη με ανατροπή

- ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ -

Μία φιλική νίκη με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Βράχος Καστρακίου επί του Βαλτινού.

Ο αγώνας έγινε στο Καστράκι ανάμεσα σε δύο ομάδα που βρίσκονται στον ίδιο όμιλο (τον δεύτερο) της Α΄ Ερασιτεχνικής.

Για το Βαλτινό άνοιξε το σκορ στο 43΄ ο Γιαννάκης και το 0-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και ο Μπλούτσος ισοφάρισε στο 70ό λεπτό, εκμεταλλευόμενος λάθη της άμυνας των φιλοξενουμένων.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπλούτσος έκανε το τελικό 2-1 μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα που έδωσε ύψος στην μπάλα και στο κατέβασμά της με πλάτη στην εστία ο παίκτης του Καστρακίου με τακουνάκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.