Εκτός έδρας νίκες για Θεόπετρα, Χρυσομηλιά, ήττα για τον Βυτουμά

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

- ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ -

Σήμερα το πρωί πραγματοποιήθηκε η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας στον β’ όμιλο όπου η Θεόπετρα κέρδισε εκτός έδρας τους Γόμφους με 7-1, η Χρυσομηλιά στο Ροπωτό με 3-1, ενώ ο Βυτουμάς ηττήθηκε στο Πρίνος με 2-0.

Αναλυτικά τα παιγνίδια:

ΓΟΜΦΟΙ-ΘΕΟΠΕΤΡΑ 1-7: Η ομάδα της Θεόπετρας ήταν καταιγιστική και νίκησε πολύ εύκολα τη γηπεδούχο ομάδα και συνεχίζει να βρίσκεται πολύ ψηλά στην βαθμολογία. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-3, στο δεύτερο μέρος οι Γόμφοι μείωσαν σε 1-3 για να φτάσουμε στο τελικό 1-7. Τα τέρματα της Θεόπετρας σημείωσαν οι: Λιατσικούρας (2), Μπατζογιάννης, Πρεμέτη, Μπακάλης, Κουλουκτσής, Παπαδόπουλος.

ΡΟΠΩΤΟ-ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ 1-3: Η Δόξα Χρυσομηλιάς πέτυχε κάτι απίστευτο σήμερα αφού αν και αγωνίστηκε με 9 ποδοσφαιριστές κατάφερε και νίκησε εκτός έδρας το Ροπωτό με 1-3. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-1, στο δεύτερο μέρος έγινε 0-3 για να τελειώσει τελικά 1-3. Τα τέρματα της Χρυσομηλιάς πέτυχαν οι Λάιος (2) και Κυργιάζος.

ΠΡΙΝΟΣ-ΒΥΤΟΥΜΑΣ 2-0: Ο Βυτουμάς αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες κι έτσι γνώρισε την ήττα με 2-0 από την ομάδα του Πρίνους. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και πήραν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.