Νέα νίκη για τη Θεόπετρα, ήττες για Βυτουμά και Χρυσομηλιά σε εξ αναβολής παιγνίδια

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

- ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ -

Σήμερα πραγματοποιήθηκε η 15η εξ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας στον β’ όμιλο κατά την οποία η Θεόπετρα νίκησε εκτός έδρας τον Ασπρόβαλτο με 3-1, ενώ ο Βυτουμάς ηττήθηκε από την Ένωση Δ.Μ. με 3-1 και η Χρυσομηλιά από το Βαλτινό με 4-2.

Αναλυτικά:

ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΣ-ΘΕΟΠΕΤΡΑ 1-3: Η ομάδα της Θεόπετρας πετυχαίνοντας άλλη μία σημαντική νίκη δείχνει να εδραιώνεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το 0-1 έγινε από τον Φορτούνη στο 21’, ενώ στο 44’ ο Παππάς πέτυχε το 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 49’ ο Καραλής έγραψε το 0-3 και το τελικό 1-3 έγινε στο 55’ ύστερα από εύστοχο πέναλτι του Κατσαρού.

ΕΝΩΣΗ Δ.Μ.-ΒΥΤΟΥΜΑΣ 3-1: Η ομάδα του Βυτουμά προσπάθησε όσο μπορούσε, αλλά ήταν δύσκολο να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στην έδρα των πρωτοπόρων του ομίλου. Η Ένωση προηγήθηκε 2-0 στο σκορ, για να μειώσει ο Παππάς στη συνέχεια και το 2-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πιστοποίησαν την ανωτερότητά τους μ’ ένα ακόμη τέρμα και το παιγνίδι τελείωσε 3-1.

ΒΑΛΤΙΝΟ-ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ 4-2: Η ομάδα της Δόξας αν και το πάλεψε το παιγνίδι τελικά δεν κατάφερε να φύγει από το Βαλτινό με καλό αποτέλεσμα. Στο σκορ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λάιο, αλλά οι γηπεδούχοι στην συνέχεια ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο το Βαλτινό έκανε το σκορ 3-1, ο Κυργιάζος μείωσε σε 3-2, για να τελειώσει τελικά το ματς με 4-2.