Στη σημερινή αγωνιστική του β’ ομίλου της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας η Χρυσομηλιά νίκησε εκτός έδρας το Φωτεινό με 3-1, ενώ ο Βυτουμάς ηττήθηκε στο Δενδροχώρι από την τοπική ομάδα με 4-2.

Αναλυτικά:
ΦΩΤΕΙΝΟ-ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ 1-3: Η Δόξα ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε και πήρε τη νίκη με 3-1 κι ανέβηκε κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα.
Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Παπακωνσταντίνου, ενώ ο Μπούλμπος λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου έκανε το 1-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 55’ ο Τάτσιος έκανε το 1-2 και ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 76’ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ-ΒΥΤΟΥΜΑΣ 4-2: Το παιγνίδι ήταν αρκετά καλό κι ανοιχτό με αποτέλεσμα να σημειωθούν 6 τέρματα προς τέρψιν των φιλάθλων που το παρακολούθησαν.
Το Δενδροχώρι ήταν καλύτερο στα κρίσιμα σημεία του αγώνα εκμεταλλεύτηκε περισσότερο τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς με τους οποίους διατηρήθηκε στη μέση της βαθμολογίας περίπου.
Για τον Βυτουμά η ήττα αυτή κρίνεται ανώδυνη καθώς δεν δείχνει ότι κινδυνεύει να χάσει την κατηγορία.