tameteora.gr

tameteora.gr

Οι όμιλοι του φετινού Κυπέλλου Ελλάδας

Οι ομάδες των Super League και Football League τοποθετήθηκαν στα γκρουπ ενόψει της έναρξης της νέας αγωνιστικής περιόδου και στο Κύπελλο Ελλάδας.

Αιγινιακός και Βέροια θα διεκδικήσουν ένα εισιτήριο για τη φάση των ομίλων σε διπλή μεταξύ τους αναμέτρηση (19-20/8 και 29-30/8) και στη συνέχεια θα ξεκινήσει η δράση στα γκρουπ, τα οποία περιλαμβάνουν από δύο ομάδες της πρώτης κατηγορίας και δύο της Football League, με την πρόκριση να πηγαίνει στις δύο πρώτες θέσεις κάθε ομίλου.

 

Αναλυτικά οι όμιλοι όπως διαμορφώθηκαν

1ος: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής.

2ος: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός Απόλλων Πόντου, Νικητής Αιγινιακός-Βέροια.

3ος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα.

4ος: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Σπάρτη, Τρίκαλα.

5ος: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός.

6ος: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός, Εργοτέλης.

7ος: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος.

8ος: Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή.

 

Το πρόγραμμα

Το πρόγραμμα των τριών αγωνιστικών:

1η αγωνιστική (19-21/9)

1ος: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-ΟΦΗ
2ος: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός, Βέροια ή Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου
3ος: ΑΕΚ-Λαμία, Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας
4ος: Ατρόμητος-Κέρκυρα, Σπάρτη-Τρίκαλα
5ος: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
6ος: Ξάνθη-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
7ος: Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Άρης
8ος: Παναθηναϊκός-Λάρισα, Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας

 

2η αγωνιστική (24-26/10)

1ος: ΟΦΗ-Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής
2ος: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός-Αιγινιακός ή Βέροια
3ος: Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ, Λαμία-Καλλιθέα
4ος: Τρίκαλα-Ατρόμητος, Κέρκυρα-Σπάρτη
5ος: Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός
6ος: Εργοτέλης-Ξάνθη, Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός
7ος: Άρης-Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός, Λάρισα-Παναχαϊκή

 

3η αγωνιστική (28-30/11)

1ος: ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-Πλατανιάς
2ος: Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός, Αιγινιακός ή Βέροια-ΠΑΟΚ
3ος: Απόλλων Λάρισας-Λαμία, Καλλιθέα-ΑΕΚ
4ος: Τρίκαλα-Κέρκυρα, Σπάρτη-Ατρόμητος
5ος: Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Ολυμπιακός
6ος: Εργοτέλης-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Ξάνθη
7ος: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Πανιώνιος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Λάρισα, Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός.

ΠΗΓΗ: gazzetta.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΕΠΣΤ: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 14 και 15/10 και οι διαιτητές

Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 14 και 15 Οκτωβρίου στα γήπεδα της ΕΠΣ Τρικάλων και οι διαιτητές που θα τους διευθύνουν είναι οι εξής: ΣΑΒΒΑΤΟ 14-10-2017 ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΕΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΒΟΗΘΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΩΡΑ 11:00 ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ Β – ΠΗΓΗ ΠΕΤΣΑΣ ΡΑΤΖΑΣ  – ΚΥΡΑΝΤΖΟΥΛΗΣ ΔΙΑΒΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ Α – ΑΟΤ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΕΒΕΝΤΑΣ – ΡΟΤΣΑΣ[…]

Περισσότερα »
προγνωστικά στοίχημα

Στοίχημα: Με Ντόρτμουντ και Ολυμπιακό

Πολύ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει το πρόγραμμα του Σαββάτου (14/10), με σπουδαία παιχνίδια ανά την Ευρώπη! Στοιχηματικά, το Betarades.gr θα ασχοληθεί με επτά συνολικά αναμετρήσεις, οι πέντε από αυτές από το ποδοσφαιρικό κουπόνι και οι δύο υπόλοιπες από εκείνο του μπάσκετ. Πριν περάσουμε στην ανάλυση των προτάσεων, μην ξεχνάτε ότι στο[…]

Περισσότερα »